Vývoj internetových aplikací pro Joomla!

Časté dotazy

Máte dotaz ke službě nebo produktu? Prosíme, nejdříve si přečtěte následující časté dotazy, které dostáváme od našich zákazníků. Nenašli jste zde odpověď na vaši otázku? Kontaktujte nás.

TVORBA WEBOVÝCH STRÁNEK


Jak dlouho trvá vytvoření webových stránek?

Většina zákazníků chce rozhodovat o podobě webových stránek do posledního detailu, proto doba realizace z velké části závisí na součinnosti zákazníka a na rozsahu projektu. Konkrétní odhad času potřebného na vytvoření stránek je vždy součástí naší nabídky.

Již web máme, provádíte úpravy nebo opravy existujících www stránek?

Ano, provádíme, ale pouze u webů postavených na platformě Joomla. Některé z webových stránek nejsou úspěšné, obsahují chyby, nebo jsou nepřehledné a zastaralé. V některých případech lze úspěšného zvýšení návštěvnosti a pozic ve vyhledávačích dosáhnout úpravou stávajících webových stránek, někdy je však nutná kompletní náhrada v podobě nového webu.

Co je to Joomla?

Joomla, (čte se džumla) je celosvětově nejrozšířenější redakční systém pro správu obsahu webových stránek. Joomla! jako první vstoupila do mobilního světa s novým frameworkem Bootstrap. Joomla je připravena pro mobily v obou oblastech, pro návštěvníky i správce webu. Více informací o tom, co je to Joomla najdete zde: www.joomlaportal.cz/co-je-joomla a nebo zde: www.joomla.org/3

Již webové stránky máme, žádnou návštěvnost z internetu jsme však nezaznamenali. Můžete nám pomoci?

Ano, můžeme. Sestavíme pro vás analýzu a zjistíme, proč jsou vaše stránky neůspěšné. Díky analýze objevíme kde na webu máte chyby a kde vaši potencionální zákazníci naráží na obtíže. Poradíme vám, jak všechny problémy napravit.

Jak probíhá aktualizace vámi vytvořených webových stránek?

Web je sestaven z jednotlivých komponent, proto lze docílit maximálního komfortu aktualizací. Aktualizace je tak snadná, jak jen může být. Celý systém lze aktualizovat rychle, takříkajíc na pár kliknutí. Informace o nově vydané aktualizaci vždy uvidíte v administraci webových stránek.

Budeme platit nějaké poplatky během provozu vámi vytvořených stránek?

Žádné poplatky výjma těch za webhosting nám platit nebudete. Pokud se rozhodnete hostovat váš web u jiného poskytovatele, nebudete nám platit vůbec nic.

Není správa webových stránek složitá?

Není, již při základním zaškolení v rámci realizace zakázky vám vysvětlíme, jak s webem pracovat. Za pomoci jednoduchého textového editoru můžete vytvářet stránky, přidávat fotky, videa nebo zboží do eshopu. Chtěli byste si ovládání webu vyzkoušet v praxi? Připravili jsme pro vás dema, kde si můžete otestovat kompletní ovládání uživatelské i administrační části systému.

PRODEJ A STAŽENÍ SOFTWARE


Co dostanu, když si objednám Joomla šablonu nebo software?

Poté co dokončíte platbu, obdržíte potvrzovací e-mail s odkazy, na kterých je možné stáhnout si instalační soubory v zip archívu a návod k použití. Některé šablony a moduly jsou ke stažení zcela zdarma. Zip soubor obsahuje následující: soubory HTML, CSS, PHP a obrázky. Nebudete potřebovat žádný program pro rozbalení archívu. Balíček je připraven pro přímou Joomla instalaci.

Co mohu a naopak nemohu dělat se zakoupeným nebo zdarma staženým software?

Můžete vytvořit nebo upravit webovou stránku za použití software jakkoli chcete, ale nemůžete jej znovu přeprodávat, nebo jiným, podobným způsobem rozšiřovat.

Existuje možnost zaplatit jednu cenu tak, abych měl přístup ke stahování všech souborů po určitou dobu?

Ano je to možné a výhodné. Poskytujeme také služby založené na předplatném.

Objednal jsem si placený software, ale nedostal jsem žádné informace o stažení. Co mám dělat?

V tomto případě nás prosím kontaktujte prostřednictvím telefonu, nebo napište na email uvedený v kontaktech.

Je možné používat váš software při tvorbě stránek nebo eshopů pro mé zákazníky?

Ano, samozřejmě.

Pomůžete mi upravit u vás zakoupenou šablonu, nebo nainstalovat váš software?

Jakmile od nás zakoupíte nějaký produkt, máte nárok na zákaznickou podporu a získáte kvalifikovanou asistenci od našich zaměstnanců.

JOOMLA HOSTING


Co je to doména a jakou doménu mám vybrat?

Doména je internetová adresa, pod kterou návštěvníci najdou váš web. Doménu lze snadno zaregistrovat, nebo ověřit její dostupnost. Zvolit je možné jakoukoliv doménu, která není obsazena nebo rezervována. Výběru názvu domény byste měli věnovat zvláštní pozornost. Jméno domény by mělo obsahovat název firmy, nebo produktu který nabízíte. Pokud máte víceslovný název, registrujte verzi s pomlčkou i bez. Maximálně však dvě slova. Název domény by měl znít zajímavě, dobře se vyslovovat i psát a ještě lépe pamatovat. Nevíte si rady? Napište nám.

Jak dlouho trvá zřízení hostingu a registrace domény?

Registrace domény a zřízení Joomla hostingu je zahájeno připsáním vaší platby na náš účet. Registraci předchází vytvoření a potvrzení objednávky a provedení úhrady za objednané služby.

Jak Vás kontaktovat v případě potřeby technické podpory webhostingu?

E-mailem na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. kdykoliv nonstop 24/7/365, nebo telefonicky na čísle: +420 604 290 195. Podpora na telefonu je vám k dispozici v pracovní dny od 9:00 do 18:00.

Potřebuji obnovení dat ze zálohy co mám dělat?

Provádíme pravidelné zálohy souborů a databází. Ty jsou dostupné až 14 dní zpětně. Váš požadavek na obnovu webu ze zálohy by měl obsahovat co nejvíce informací, tedy název domény, případně adresář a datum ze kterého preferujete obnovu dat. Požádat můžete přes váš kontaktní email nebo helpdesk.

Objednal jsem si u vás doménu, ale je stále volná, proč?

Doména je zaregistrována až v momentě kdy je uhrazena, resp. jakmile peníze příjdou na náš bankovní účet, pod správným variabilním symbolem.

Kam dál